Blog
Witamy na Blogu firmy Regro
Marzec 15, 2019
Koło dwumasowe przybliżenie
Co to jest koło dwumasowe?
Lipiec 2, 2019

Jak dbać o koło dwumasowe?

Koło dwumasowe

Styl jazdy i sposób użytkowania samochodu ma duży wpływ na stan koła dwumasowego. W jaki sposób dbać o tę część układu przeniesienia napędu, żeby funkcjonowała ona prawidłowo i miała wpływ na komfortową jazdę oraz mniejsze spalanie?

Prawidłowa eksploatacja koła dwumasowego

Każdy kierowca chce odczuwać komfort z jazdy samochodem, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ma realny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie niemalże wszystkich części w samochodzie. Jednym z elementów układu przeniesienia napędu jest koło dwumasowe, które tłumi wibracje generowane w tym układzie, wpływając na wygodną i bezpieczną jazdę samochodem. Okazuje się, że poprzez styl jazdy lub sposób zapalania i gaszenia silnika można dbać o koło dwumasowe

Jeszcze przed rozpoczęciem jazdy warto skupić się na zapalaniu i gaszeniu silnika ze wciśniętym sprzęgłem. Nie należy dynamicznie ruszać ani ostro przyspieszać z bardzo niskich obrotów. Żywotność koła dwumasowego wynosi zazwyczaj około 150-200 tysięcy kilometrów. Przy ewentualnych usterkach dobrym nawykiem jest regeneracja koła dwumasowego, dzięki której przywraca się właściwy stan części układu przeniesienia napędu. Kołu dwumasowemu może szkodzić permanentna jazda na niskich obrotach przy wysokim biegu. Niekorzystnie na tę część oddziałują także źle działające wtryskiwacze, wypadające zapłony czy odmienna kompresja w cylindrach – wówczas zwiększa się poziom drgań.

Odpowiednia eksploatacja poszczególnych części w silniku wpływa na komfort jazdy i  długotrwałość układów mechanicznych. To natomiast przekłada się na radość z jazdy oraz spokój kierowcy o to, że wszystkie mechanizmy w samochodzie działają prawidłowo. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 11 =

//]]>