Naprawa sprzęgła
Regeneracja sprzęgieł 
Lipiec 30, 2019
Co powinieneś wiedzieć o kole dwumasowym
Wrzesień 11, 2019

Regeneracja kół dwumasowych

Naprawa koła

Nieprawidłowa eksploatacja samochodu może prowadzić do uszkodzenia lub szybszego zużycia kluczowych części auta. Jednym z nich jest koło dwumasowe, którego koszt jest naprawdę wysoki. Istnieje jednak szansa na skuteczną naprawę koła dwumasowego. Na czym polega ten proces?


Dlaczego koła dwumasowe ulegają uszkodzeniu?

Koła dwumasowe tłumią wibracje w układzie przeniesienia napędu. Znacznie poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Zbyt dynamiczne ruszanie bądź agresywny styl jazdy mogą mieć wpływ na nieprawidłową eksploatację koła dwumasowego. Objawami niewłaściwego działania może być nierówna praca silnika, niepokojące dźwięki pochodzące z tamtych okolic, szarpanie samochodu podczas ruszania czy brak możliwości zmiany biegów. 


Naprawa kół dwumasowych 

Na szczęście awaria lub zużycie koła dwumasowego nie jest wyrokiem. Co prawda ceny nowych części układu przeniesienia napędów są wysokie, to dobrą alternatywą jest regeneracja kół dwumasowych. Polega ona na otwarciu części, umyciu wszystkich elementów, usunięciu korozji, wymianie zepsutych części, szlifowaniu, nitowaniu, odpowiednim montażu oraz testowaniu naprawionego sprzętu. To proces, który należy wykonywać z należytą starannością. Dzięki regeneracji koła dwumasowego praca silnika wraca do właściwego stanu, a kierowca może cieszyć się komfortem jazdy. 

W przypadku popsucia się elementów układu przeniesienia napędów należy jak najszybciej zgłosić się do profesjonalnego serwisu, który zajmie się diagnostyką problemu oraz naprawą poszczególnych podzespołów. To bardziej opłacalne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzi się nie tylko pieniądze, ale również czas i nerwy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + seven =

//]]>